De H. Veronica Giuliani, mystica en gestigmatiseerde (deel 1)

De H. Veronica Giuliani, mystica en gestigmatiseerde (deel 1)

De Heilige Veronica Giuliani (feestdag 9 juli) is één van de grootste Italiaanse mystici van de 18e eeuw. Ze is een heilige met de status van de H. Teresa van Avila of de H. Franciscus van Assisi. Ze was een ziel die vanaf haar vroege jeugd door God was uitgekozen om de hoogste mystieke genaden te bereiken, die ze in haar dagboek beschreef. Ze werd geboren op 27 december 1660 in Mercatello en kreeg de doopnaam Ursula. Op 17-jarige leeftijd ging ze het klooster van de kapucinessen in Citta di Castello in Umbrië binnen en nam de naam Veronica aan. Ze bleef daar tot haar dood op 9 juli 1727.

Onlangs verscheen er een prachtige en ontroerende documentairefilm over deze grote, maar bij ons relatief onbekende heilige, die u hier kunt bekijken (Italiaans met Engelse ondertiteling; de reclameonderbrekingen moet u er wel bij nemen):

Haar dagboek

De H. Veronica heeft ons een geestelijke schat nagelaten, haar dagboek, dat ze schreef onder gehoorzaamheid aan haar biechtvader, Fr. Gerolamo Bastianelli. Ze begon eraan te schrijven in april 1693 en voltooide het vierendertig jaar later in 1727. Ze schreef in totaal 22.000 pagina’s. Dit was een grote boete voor haar. Ze verwaarloosde haar andere taken niet en schreef ’s avonds laat in haar cel. De duivel probeerde haar vaak bang te maken om haar schrijven te verstoren. Hij verstopte en brak haar potloden, en viel haar soms zelfs lichamelijk aan: “Na de metten, toen ik een daad van gehoorzaamheid wilde doen en een kwartier wilde schrijven, kreeg ik plotseling een grote klap in mijn oog en hoorde ik een stem ‘verdomde geschriften!”

Tijdens de laatste vijftien jaar van haar leven was Veronica zo ziek dat een schilderij van Onze-Lieve-Vrouw van Smarten in haar cel tot leven zou komen, en de Heilige Maagd Maria dicteerde haar zelf de laatste hoofdstukken van het dagboek. Jezus deed twee beloften aan Veronica over dit dagboek: “De Heer zelf heeft me laten begrijpen dat ik alles moet schrijven; omdat Hij het zo wilde; en dat deze geschriften voor veel zielen van groot nut zouden zijn; en dat hij wilde dat het voor het hele christendom was.” En bij een andere gelegenheid zei Jezus tegen haar: “Ik zeg u dat ik speciale genade wil geven aan een ieder die zich met dit werk bezighoudt. En ik wil alles, alles onthuld. Dit zijn Mijn werken, Mijn gaven, het zijn Mijn bijzondere genaden, en alles zal tot Mijn eer zijn.” Het is interessant op te merken dat de publicatie van dit dagboek aan zowel heiligen als mystici is toevertrouwd. Pas honderdvijftig jaar later begon Francois Dausse aan de publicatie ervan te werken, maar zijn werk bleef door zijn dood onafgemaakt. Hierna begon St. Annibale Maria di Francia aan dit dagboek te werken en slaagde erin het eerste deel uit te geven onder de titel, “Een Verborgen Schat, het Dagboek van St. Veronica Guiliani” (1891-92). St. Annibale moest echter stoppen met werken aan dit dagboek omdat de plaatselijke bisschop hem vroeg om de geschriften van de mysticus Luisa Picarreta te herzien om hen de Nihil Obstat en Imprimatur te geven. Later slaagde een jezuïet, Pietro Pizzicaria, erin om de volgende 8 delen onder dezelfde titel te publiceren voordat hij stierf en de laatste twee delen werden in 1927 uitgegeven door professor Umberto Bucchioni.

De belangrijkste bron die voor dit artikel werd gebruikt is, Il Diario van Edizioni Cantagalli, een eendelige verkorting van Veronica’s Dagboek door Maria Teresa Carloni, zelf een twintigste-eeuwse mystica en gestigmatiseerde. Maria Teresa werd door haar spiritueel leider gevraagd om de tien delen van het Dagboek van St. Veronica Giuliani in één deel samen te vatten om het voor het publiek toegankelijker te maken. Dit maakt dit boek dubbel zo kostbaar omdat het de spiritualiteit van St. Veronica bevat en het commentaar van de mysticus Maria Teresa Carloni. Toen Maria Teresa Carloni aan dit project begon te werken, begon ze te twijfelen en te vrezen dat ze het niet die ‘stralende toets’ van het oorspronkelijke werk zou kunnen geven, maar dan merkt ze op dat gehoorzaamheid altijd wordt beloond. De Heilige Maagd Maria kwam haar zelf aanmoedigen en zei: “Waarom zoek je alleen hulp bij mannen, en als het je ontbreekt, wankel je? Ben ik niet de hoop van degenen die hopeloos zijn, de Voorspreekster, de Middelares tussen de mens en God? Wend u tot mij met dezelfde eenvoud als mijn kleine Ursula (St. Veronica Giuliani) en ik zal u helpen zoals ik haar hielp. Geef mij uw daad van gehoorzaamheid in handen en u zult zien dat het niet vruchteloos zal zijn. Vertrouw jezelf aan mij toe en vind jezelf aan mijn voeten, ik zal je alles vertellen. Zoals ik haar heb verteld (St. Veronica), herhaal ik het je: schrijf, mijn dochter, ik wil dat je de heilige gehoorzaamheid volgt. Je geestelijke vader heeft je gevraagd om met dit werk te beginnen om de dingen die in het leven van onze heilige zijn gebeurd en de speciale genaden die God en ik voor haar hebben verkregen, weer aan het licht te brengen, en jij, volgzaam aan dit gebod en vol hoop dat je bovennatuurlijke hulp hebt, lees wat ik haar dicteerde en schrijf alles getrouw over. Naderhand zul je zien dat het werk af is en dat het de meesterlijke aanraking, de afdruk van genialiteit niet zal ontbreken. ” Een laatste opmerking over haar schrijfstijl; St. Veronica, begint uit nederigheid de zinnen vaak met “Het leek mij …” En ze gebruikt het woord ‘verlangen’ ook vaak.

Haar kindertijd

Ursula genoot spirituele gunsten sinds ze een klein meisje was. Toen ze 3 of 4 jaar oud was, herinnert ze zich dat ze het kind Jezus in de tuin had gezien terwijl ze bloemen aan het plukken was. Hij zei tegen haar: “Ik ben de echte bloem” en verdween toen. Deze ervaring bezorgde haar een verlangen naar hemelse dingen. Haar moeder, Benedetta Mancini, was een diepgelovige vrouw die de levens van heiligen en martelaren voorlas aan Ursula en haar vier zussen (twee andere broers en zussen waren overleden). Dit bracht Ursula ertoe om op jonge leeftijd nogal harde boetedoeningen te doen en het verlangen om te lijden uit liefde voor Jezus, naar het voorbeeld van St. Rosa van Lima. Benedetta stierf op 39-jarige leeftijd toen Ursula nog maar zeven jaar oud was. Ursula was bij haar moeder toen ze het Viaticum ontving. Voordat haar moeder stierf, wijdde ze elk van haar vijf kinderen aan elk van de vijf heilige wonden van Jezus. Ursula werd toegewijd aan de wonde van Jezus’ zijde. In haar dagboek is het duidelijk dat St. Veronica een grote devotie had voor de Heilige Wonden. Ursula had ernaar verlangd de heilige communie te ontvangen en uiteindelijk kon ze op 10-jarige leeftijd haar eerste heilige communie houden op 2 februari 1670. Dit is hoe ze haar ervaring omschreef: “dat ik me bij die handeling buiten mezelf voelde. Ik meen me te herinneren dat toen ik de Heilige Hostie ontving, ik zo’n grote hitte voelde die in mij opflakkerde, vooral mijn hart brandde … Ik voelde dat de Heer echt naar me toe was gekomen, en met heel mijn hart vertelde ik hem: Mijn God, het is nu tijd om mij volledig in bezit te nemen. Ik geef mezelf alleen aan U en alleen U wil ik.” Ik meen me te herinneren dat Hij antwoordde: “Jij bent van mij en ik ben helemaal van jou.” Toen ze daarna naar huis ging, voelde ze zich anders, getransformeerd, en besefte ze dat ze een roeping had tot het godgewijde leven: “Oh God! Wat een vreugde! Ik kan niet uitleggen wat ik voelde. Ik weet alleen dat ik een vurig verlangen had om non te worden, en dat ik niet kon wachten op een moment om met God te trouwen.”

Het leven als Capucijnernon in het klooster begint

Na enig verzet tegen haar roeping door haar vader en familieleden, kreeg Ursula eindelijk toestemming om zich bij het kapucijnenklooster in Citta di Castello aan te sluiten en ging op 28 oktober 1677 op zeventienjarige leeftijd het klooster binnen. Voordat ze binnentrad zei Bisschop Sebastiani, die de ceremonie leidde, tegen de zusters: “Bewaar dit meisje als een kostbare schat, want ze zal een grote heilige worden.” Deze bisschop was ook degene die haar religieuze naam koos: “Van nu af aan heet je zuster Veronica, wat echt en uniek betekent, dat wil zeggen, jij en God alleen.” Dit is wat ze ervoer op de dag dat ze zich kleedde als religieus: “Na een lange strijd tussen de menselijke natuur en de geest, leek het alsof ik plotseling het een of ander ervoer – ik weet niet of het een herinnering of een opname was – en dat nam mij uit mijn eigen zintuigen. Maar ik kon niet begrijpen wat het was. Op dat moment denk ik dat ik een visioen had van de Heer, die mij leidde; Ik denk dat hij mijn hand vasthield. Ik kon harmonieuze klanken en engelachtige zang horen – in feite denk ik dat ik in de hemel was. Ik herinner me dat ik zoveel verschillende dingen kon zien, maar het leken allemaal de geneugten van het paradijs. Toen zag ik een massa mannen en vrouwelijke heiligen. Ik denk dat ik ook de Heilige Maagd heb gezien. Ik herinner me dat de Heer me hartelijk welkom heette. Hij zei tegen iedereen: ‘Deze is nu van ons’, en toen wendde hij zich tot mij en zei: ‘Vertel me wat je wilt’. Ik vroeg Hem om de genade om van Hem te houden en hij leek toen en daar Zijn liefde aan mij over te brengen. Meerdere keren vroeg Hij me waar ik naar verlangde. Nu kan ik me herinneren dat ik Hem om drie gunsten heb gevraagd. Eén daarvan was dat ik zou leven naar de levensstaat die ik had gekozen; de tweede, dat ik nooit zou afwijken van Zijn heilige wil; en de derde was dat Hij me altijd met Hem aan het kruis zou houden. ‘Hij beloofde me alles te schenken. En Hij zei tegen mij: ‘Ik heb je uitgekozen voor grote dingen, maar je zult veel moeten lijden uit liefde voor Mij.‘ ”

Haar roeping: een bemiddelaarster tussen God en de zondaars

Het lijkt erop dat Veronica zich vanaf het begin zorgen maakte over het lot van zondaars en grote boetedoeningen uitvoerde om hun bekering te verkrijgen. Over de tijd dat ze novice was, schreef ze: ‘De meeste nachten huilde ik, maar ik wist niet waar ik om huilde. Het lijkt erop dat het denken aan de overtredingen die tegen God zijn begaan en het denken aan Zijn Passie me tot tranen bracht; maar ik kan me niet goed herinneren waarom ik zo vaak huilde. Ik meen me te herinneren dat ik voelde dat er een hardnekkige zondaar was die niet tot God wilde worden bekeerd en dit deed me zo veel pijn dat ik dag en nacht niet kon rusten, en ik zou de Heer zeggen: ‘Mijn God, hier heb ik ben voorbereid op elk lijden zolang u allen bekeert die u beledigen. ‘… Soms als ik ging rusten, hoorde ik als een echte stem die tegen me zei:’ Het is geen tijd om te rusten, maar om te lijden.’ Ik stond onmiddellijk op en knielde voor het kruisbeeld en zei: ‘Mijn God, ik vraag u om zielen. Laat Uw Wonden stemmen voor mij zijn en zeggen met mij: O zielen verlost door het bloed van Christus, kom tot deze bron van liefde. Ik roep je en deze heilige wonden spreken voor mij, maar kom jullie allemaal. “

Ze had visioenen van zielen die op het punt stonden in zonde te vallen en dit deed haar lijden en haar boetedoeningen vergroten. Soms liet Jezus haar als beloning weten over specifieke zielen die hun wegen hadden veranderd en zich tot Hem hadden bekeerd. Op andere momenten liet Jezus haar weten voor welke specifieke zondaar ze moest bidden. Soms had ze het gevoel dat Jezus haar een speciale genade wilde schenken en zou ze een verlangen voelen naar de bekering van zondaars, wat haar zou aanzetten tot meer boetedoeningen. Toen dit een keer gebeurde, nam ze het crucifix dat ze in haar cel had en zei: “Heer, ik zal u niet verlaten totdat ik voel dat u een ziel wilt bekeren. Ja, mijn God, aangezien mijn stem niet doeltreffend is, laat Uw Heilige Wonden voor mij spreken. ‘Plots voelde ik iets nieuws, alsof ik buiten mezelf was. Het lijkt mij dat ik begreep dat bidden voor zondaars de Heer zo welgevallig was. Ik pronkte alsof ik een middelaar was tussen God en zondaars, maar daarna voelde ik dat het aanmatigend was. Ik ging overeind om vergeving te vragen.” Haar verlangen om een ??middelaar te zijn tussen God en zondaars was geen aanmatiging zoals ze dacht, aangezien het later door Jezus zelf werd bevestigd. “Ik meen me te herinneren dat dit crucifix me eens met een hoorbare stem zei: ‘Mijn bruid, Ik ben blij met de naastenliefde die je toont aan degenen die in mijn ongenade zijn, daarom bevestig Ik je als een bemiddelaar, iets waarnaar je hebt verlangd.” Haar gebeden en boetedoeningen werden op een dag beloond toen ze op de ziekenboeg werkte. Ze staarde daar naar het kruisbeeld en smeekte Jezus om de bekering van zondaars toen ze dit ervoer: “Hij maakte zijn arm los van het kruis en gebaarde me dicht bij zijn heilige zijde te komen. Toen, ik weet niet hoe het gebeurde, merkte ik dat ik omhelsd werd door het kruisbeeld en Hij zei tegen me: ‘Dit alles wat Ik nu je met je doe, doe Ik zodat je weet hoe blij Ik ben met je gebeden.” Deze ervaring liet een afdruk achter van het verdriet en het lijden van de hartstocht in haar, dat ze vaak de kruisweg deed met een zwaar kruis door de tuin onder alle soorten slecht weer.

Gekweld door de Verleider en Visioenen van de Hel

Zoals verwacht van elke ziel die dicht bij God staat, werd de Heilige Veronica gekweld en aangevallen door de duivel, die ze ‘de Verleider’ noemde. Toen ze het klooster binnenkwam, verleidde hij haar door haar een schuldgevoel te geven omdat ze haar zuster had verlaten, van wie ze veel hield. Op andere momenten viel hij haar fysiek aan, maakte geluiden om haar bang te maken, verscheen aan haar in de gedaante van een kat en imiteerde zelfs Jezus, Maria en de bisschop. Haar boetedoeningen en gebeden hinderden de boze geesten enorm. “Terwijl ik boete deed, leek het erop dat de hel losbrak. Ik hoorde geluiden, geschreeuw, sissend als van een slang. Aan het einde leek ik een verwarring van vele stemmen te horen, ik kon niet begrijpen wat ze zeiden. Ik herinnerde me alleen dat ze aan het eind zeiden: ‘Vervloekt ben jij. We zullen je laten betalen. ‘Terwijl ze dit zeiden, ging de kamer waar ik was in vlammen op, maar heel even.’

Op een dag liet de duivel haar een visioen zien van de Hel. “Het lijkt erop dat de Verleider mijn ziel liet zien dat de Hel werd geopend, en dat hij die (haar ziel) er in feite in had gelegd, en dat er maar een klein duwtje nodig was om hem naar binnen te werpen. Het leek toen dat ik geschreeuw en gekerm hoorde van de verdoemden. Ik zag alleen helse monsters, veel slangen, veel woeste dieren en een helse stank en extreem hete vlammen, die zo groot waren dat hun lengte niet kon worden gemeten. Ik kon het alleen maar vergelijken met de afstand tussen hemel en aarde. Wat de grootte van de plaats betreft, kon men het begin of het einde niet zien. Je kon veel godslasteringen en vloeken tegen God horen. Wat verdrietig. Wat een kwelling veroorzaakte dit mijn ziel. ” Haar werd nogmaals de hel getoond: “Op dat moment werd mij opnieuw getoond dat de Hel geopend was; en het leek erop dat veel zielen daar neergedaald waren, ze waren zo lelijk en zwart dat ze mij verschrikken. Ze vielen allemaal in een haast neer, de een na de ander, en toen ze eenmaal die kloven waren binnengegaan, was er niets anders te zien dan vuur en vlammen.”

Dit visioen bracht Veronica ertoe zichzelf aan te bieden als een slachtoffer van de goddelijke gerechtigheid: “Mijn Heer, ik bied mezelf aan om hier te staan ??als een deur, zodat niemand daar beneden kan komen en U verliezen.” Toen strekte ze haar armen uit en zei: ‘Zolang ik in deze deuropening sta, mag niemand binnenkomen. O zielen, ga terug! Mijn God, ik vraag niets anders van U dan de redding van zondaars. Stuur me meer pijnen, meer kwellingen, meer kruisen! ” De Heilige Maagd Maria die met Veronica sprak over haar reizen naar de Hel, zei tegen haar: “Toen je door de Hel ging, kwam je bij elke stap kwellingen en kwelgeesten tegen; maar die keer dat je langs de stoel van Lucifer ging, was je doodsbang toen je zag dat er zoveel zielen op de stoel van Lucifer zelf zaten. Dit is in het centrum van de Hel en wordt gezien door alle verdoemden, door alle duivels, en deze aanblik veroorzaakt hen allemaal veel lijden. Ik laat je ook weten dat, op dezelfde manier dat de aanblik van God in het Paradijs het Paradijs zelf vormt; daar beneden in de Hel, de aanblik van Lucifer de Hel vormt. ” De Heilige Maagd Maria zei ook tegen haar: “Velen geloven niet dat de Hel bestaat, en ik zeg dat jijzelf, die daar bent geweest, niets hebt begrepen van wat de Hel is.

Zie de website www.cruxavespesunica.org

Wordt vervolgd …