Wat een kerels … die Franse bisschoppen!!!

Wat een kerels … die Franse bisschoppen!!!

Franse regering krijgt tik op vingers om beperken aantal kerkgangers

Het besluit van de Franse regering om het aantal deelnemers aan erediensten tot dertig per keer te beperken, is “een ernstige schending van de religieuze vrijheid”. Dat oordeelde de Franse Raad van State zondag na een klacht van de Franse bisschoppenconferentie.

De regering moet nu uiterlijk woensdag met een aangepaste regeling komen voor de verschillende erediensten in het land.

Frankrijk zit momenteel in een tweede, strenge lockdown als gevolg van de coronacrisis. De algemene beperking van het aantal deelnemers aan erediensten was volgens de rechter echter niet in lijn met het beleid rond andere toegestane activiteiten. Daarbij wordt wel rekening gehouden met de omstandigheden om het maximaal aantal deelnemers te bepalen.

Lees hier verder in het Katholiek Nieuwsblad