Voorbereiding van de Eerste heilige Communie schooljaar 2023-2024

Voorbereiding van de Eerste heilige Communie schooljaar 2023-2024

Beste ouders van de communicantjes,

We beginnen dit jaar met de voorbereiding op de Eerste heilige Communie met een kennismakings- en info-avond voor de ouders op dinsdag 9 januari 2024 van 19.30-21.00 uur.

Ouders en kinderen van groep 4 (of 5) worden uitgenodigd om mee te doen aan deze voorbereiding. Het feest zelf is gepland op zondag 14 april 2024 om 14.00 uur. Voor de kinderen zijn de bijeenkomsten steeds op woensdagmiddag van 16.00-17.30 uur. De opzet van het project is zó, dat de kinderen niet alleen van alles leren, maar vooral ook vreugde beleven aan het samen vieren van ons geloof. In het project ontdekken de kinderen, dat God veel geschenken heeft gegeven aan iedere mens: het geschenk van de schepping bijvoorbeeld, het geschenk van het doopsel, de Bijbel, het geschenk van de vriendschap en van de vergeving … En de kinderen worden gestimuleerd daarop hun eigen antwoord te geven: een uitdaging! Waarom een heel traject/project? Om Jezus te leren kennen, en ook elkaar, is tijd en aanwezigheid nodig. En communicatie. Daarom is de gezamenlijke voorbereiding op de Eerste heilige Communie een goed katholiek gebruik.

Klik hier om verder te lezen.

Eerste heilige Communie 2022