Op zoek naar de ware vreugde van Kerstmis

Op zoek naar de ware vreugde van Kerstmis

De toestand van het wereldgebeuren is zo onzeker dat het onmogelijk is te weten onder welke omstandigheden wij Kerstmis zullen vieren of wat het nieuwe jaar zal brengen. Dit is een Kerstmis waarin veel mensen vervuld zijn van onzekerheid en beproevingen.

Vreugde te midden van zorgen

Men zou zich terecht kunnen afvragen: “Is het gepast om deze zorgen te hebben tijdens Kerstmis? Moeten we het in deze tijd niet juist over troost, vreugde en voldoening hebben?” Om deze vraag te beantwoorden, moeten we de eerste kerstnacht overwegen. De heilige Jozef en vooral Onze Lieve Vrouw waren vervuld van een onuitsprekelijke vreugde in de grot van Bethlehem. Maar voordat het Kind Jezus geboren was, hadden zij leed. Ze hadden de hele nacht gezocht naar een geschikte plaats voor de geboorte van Onze Lieve Heer. Jozef schaamde zich toen hij zag dat zijn bruid het Christuskind zou moeten baren in een stal waar dieren aten. Hoewel er die avond geen grootsere gebeurtenis had kunnen plaatsvinden, was er ook geen meer nederige omgeving mogelijk. De kribbe was alles wat Jozef en Onze Lieve Vrouw het Kind Jezus te bieden hadden. De avond was dus gevuld met onpeilbare vreugden, maar was tegelijkertijd vol lijden.

Klik hier om verder te lezen.