Onder vrouwelijke leiders stierven veel minder mensen aan Covid

Onder vrouwelijke leiders stierven veel minder mensen aan Covid

Een studie stelt vast wat minstens de helft van de wereldbevolking weet: vrouwen zijn betere leiders als het gaat om het oplossen van grote crises.

Een studie van de University of Queensland in Australië doorzocht enorme hoeveelheden gegevens uit 91 landen om tot de conclusie te komen dat landen met vrouwelijke leiders in het eerste jaar van de pandemie bijna 40 procent minder sterfgevallen als gevolg van COVID-19 hebben geregistreerd dan landen onder leiding van mannen. “Landen waar vrouwen aan het hoofd van de regering stonden, presteerden beter dan landen met mannelijk leiderschap, met gemiddeld 39,9% minder bevestigde COVID-19-sterfgevallen”, schreef onderzoeker Kelvin Tan in de samenvatting. “Dit cijfer is te wijten aan het feit dat vrouwelijke leiders snel en daadkrachtig optreden, een bredere kijk op de bredere impact op de samenleving en meer ontvankelijk zijn voor innovatief denken.”

Klik hier om verder te lezen op Welingelichte Kringen …