Mark Galli is eindelijk katholiek: ‘Mijn vrouw kan voor me bidden, maar Maria of Franciscus ook’

Mark Galli is eindelijk katholiek: ‘Mijn vrouw kan voor me bidden, maar Maria of Franciscus ook’

Mark Galli (68), de afgelopen zeven jaar hoofdredacteur van het evangelicale blad Christianity Today, is toegetreden tot de Rooms-Katholieke Kerk. ‘Ik ben zelf ook nog aan het uitvinden waarom.‘

 

Zondag bent u gezalfd met het vormsel. Hoe was die viering?

‘Heel ontroerend en vreugdevol. Ik voelde me … opgelucht is niet het goede woord, maar alles klopte. Een beetje theatraal gezegd: ik kwam thuis. Het was een lange weg geweest.

Halverwege de dienst voelde ik me ineens diep verbonden met mensen die ik van hun boeken ken. Ik lees momenteel Juliana van Norwich, een mystica uit de veertiende eeuw; ik hoor nu bij dezelfde kerk als zij, en Thomas a Kempis, Thomas van Aquino en Augustinus. En alle gewone boeren uit de Middeleeuwen.

Als protestant had ik ook al veel van katholieke schrijvers geleerd, maar je zet dan altijd iets tussen haakjes. Als ze over de Maagd of over bepaalde heiligen beginnen, draai je je hoofd af. Dat doe ik niet meer. Ik slurp alles op.’

Lees hier verder in het Nederlands Dagblad