Kleinschalige ‘March for Life’ in Washington gehouden

Kleinschalige ‘March for Life’ in Washington gehouden

De organisatie van de March for life in Washington kijkt terug op een succesvol evenement. “We vertegenwoordigden tientallen miljoenen Amerikanen die hebben geleden en hun leven hebben verloren door abortus.”

Vorig jaar waren er naar schatting 100.000 deelnemers. De 90 minuten durende mars startte dit jaar met slechts zestig mensen. Op 15 januari had de organisatie besloten dat het evenement dit jaar virtueel zou plaatsvinden. Redenen hiervoor zijn de coronapandemie en de nasleep van de bestorming van het Capitool op 6 januari.

Eerste straatevenement sinds bestorming Capitool

Vrijdagmiddag 29 januari liep een groep pro-life leiders door Washington DC; hun mars werd online uitgezonden. Het was het eerste straatevenement sinds het geweld bij het Capitool. Nog steeds beschermen zo’n vijfduizend leden van de Nationale Garde congresleden, de kantoorgebouwen van het Huis en de Senaat en het omheinde Capitool.

Lees verder op de website van het Katholiek Nieuwsblad