De perfecte mens?

De perfecte mens?

Sophie Clemens

 

Onlangs las ik een artikel over een nieuw wetsvoorstel, die de productie van embryo’s voor wetenschappelijk onderzoek toestaat. Hierdoor kunnen er gezondere kinderen geboren worden. Sterker, fitter, beter… wat is ons antwoord op deze ontwikkelingen?

Een gezond kind

Met deze nieuwe wet willen VVD en D66 het mogelijk maken embryo’s te selecteren, om te kijken welke embryo geen drager is van erfelijke ziekten. De andere embryo’s worden dan vernietigd. “Wij gunnen nog meer mensen een gezond kindje”, zeggen de partijen.

Op het eerste gezicht klinkt dit nobel. Met deze nieuwe wet wordt het prilste leven echter niet beschermd. In tegendeel, embryo’s (wat betekent: ‘ongeboren kind’) worden gebruikt als instrument. Hierdoor wordt het ene leven boven het andere gesteld. Daarnaast kun je je afvragen: gaan wij in onze samenleving richting de creatie van de ‘perfecte’ mens?

Lees verder in het Katholiek Nieuwsblad …