Aswoensdag – 14 februari 19.00 uur H. Mis met Askruisje – om 16.00 uur Askruisje voor kinderen

Aswoensdag – 14 februari 19.00 uur H. Mis met Askruisje – om 16.00 uur Askruisje voor kinderen

Aswoensdag is de eerste dag van de Veertigdagentijd. Op deze dag zet de priester met as een kruisje op het voorhoofd van de kerkgangers, om hen aan te sporen tot bezinning, boete en bekering. Aswoensdag is een verplichte vastendag.

Paasvasten

In de katholieke Kerk werd het in de tweede eeuw gangbaar om ter voorbereiding op Pasen te vasten. Aanvankelijk vastten christenen alleen de drie dagen direct voorafgaand aan Pasen, later werd dat uitgebreid naar de hele Goede Week. Pas op het einde van de derde eeuw kwamen de veertig dagen voor Pasen in zwang als een doorlopende tijd van vasten en boete, naar analogie van de veertig dagen die Jezus zelf vastend in de woestijn had doorgebracht. Gedurende de drie laatste dagen van de Veertigdagentijd onthield men zich volledig van voedsel.

Lees verder bij KRO-NCRV …

In onze Dionysiuskerk is er in de kerk om 16.00 uur een heel korte (maximaal 10 minuten) dienst voor ouders en (kleine) kinderen, die een Askruisje willen ontvangen.

Om 19.00 uur is de H. Mis met toediening van het Askruisje.