Antiracisme van Black Lives Matter is in de kern juist racistisch – betoogt Afshin Ellian

Antiracisme van Black Lives Matter is in de kern juist racistisch – betoogt Afshin Ellian

In het utopia van de antiracisten voeren we geen debatten met open vizier over ideeën, maar ‘gesprekken’ waarin afkomst en uiterlijke kenmerken vooropstaan. Dit experiment kan alleen maar verkeerd aflopen, betoogt Afshin Ellian.

Het antiracistische activisme kan racisme aanwakkeren. Ook ik was en ben een antiracist, maar ik deel de ideologie van het antiracisme van Black Lives Matter niet. Nu worden we door de heersende media en vooral ook de NPO gedwongen om anderen in de eerste plaats op basis van hun uiterlijke kenmerken (huidskleur) of afkomst, en straks religie of gender te bejegenen. Dat is de logische consequentie van de antiracisme-ideologie. Want volgens de nieuwe catechismus weet en begrijpt een deel van Nederland niet dat het andere deel zwart, vrouw of Marokkaan is.

Lees verder in het Weekblad Elsevier