Afscheid Henk Smolenaars en verjaardag pastoor Frank

Afscheid Henk Smolenaars en verjaardag pastoor Frank

Op zondag 22 januari om 10.00 uur is afscheid genomen van Henk Smolenaars, die veertig jaar en negen maanden dirigent-organist is geweest in onze parochie. En in totaal 60 jaar muzikaal actief in verschillende kerken in Nederland. Henk kreeg een langdurige ovatie in de kerk en mooie afscheidcadeaus. Een lange muzikale periode is afgesloten. Henk heeft aangegeven, om redenen van gezondheid, alleen nog beschikbaar te zijn voor uitvaarten. Hij is onlangs verhuisd naar Hugo-Waard en we zullen hem hopelijk wel blijven zien, maar dan in de kerkbanken en bij de koffie na de vieringen. Op 25 januari is een eerste proefrepetitie geweest met een nieuwe dirigent, René Domen, die Henk ook vervangt als vaste organist. René heeft een professionele muzikale opleiding genoten. Hij volgde o.a. de Applicatieopleiding Koordirectie voor Vakmusici, nam deel aan de Kurt Thomas Cursus, leerde piano en orgel spelen en volgde vele bijzondere workshops, waaronder Gregoriaans zingen, podiumpresentatie, stemvorming EVTS, koorimprovisatie en wereldmuziek. Een uitstekend CV dus, ervaring met andere koren en muzikale optredens, onder andere in Cool! Na een muzikale proefperiode, hopen we op nieuwe vastigheid. Onderstaand gedicht werd voorgedragen tijdens de drukbezochte receptie bij gelegenheid van het afscheid van Henk en de 66e verjaardag van Pastoor Frank.

 

 

Dit is de dag

22 januari 2023 … is een dag:
met een traan en een lach!
Als ik eraan denk …
onze organist-dirigent Henk …
vanwege gezondheidsproblemen,
moet hij vandaag afscheid van ons nemen.
Zovele jaren trouwe presentie op de orgelbank,
en wij maar genieten van de mooie klank.
Henk: een hele trouwe en beschikbare dirigent,
dat weet ieder die hem, ook maar een beetje, kent.
Het leven was niet gemakkelijk de laatste jaren:
op een woelige levenszee moest worden gevaren.
De volharding, Henk, die je hebt getoond,
wordt in de hemel zeker goed beloond.
Wij zijn je dankbaar voor alle inzet en resultaat,
en bidden dat het je, na deze, goed gaat.
Gelukkig woon je nu in de buurt van onze kerk,
en zo blijf je, heel gedoseerd, voor ons aan het werk:
voor uitvaarten ben je nog beschikbaar, heel fijn,
en nu ben ik aan het einde van mijn dicht-Latijn.
Nogmaals, dank voor de vele vele jaren … .
Een goede herinnering blijven wij bewaren!

En op de verjaardag van Pastoor Frank,
zeg ik ook: Lieve Pastoor, veel dank,
voor al uw zwoegen, werken en bidden
in ons Heerhugowaardse midden.
U bent allround en 24/7 beschikbaar
en dat op de leeftijd van 66 jaar!
Maar God is mét ons, dat weten en merken we goed:
Hij is het die, met en door en voor ons, wonderen doet.
Blijf bij ons, Heer, en u ook, Pastoor Frank,
hopelijk zeggen we samen nog vele jaren DANK!