Bookmark and Share
Paus Franciscus: Het paradijs is eindeloze liefde

Tijdens de algemene audiëntie van 25 oktober sprak paus Franciscus over het doel van onze hoop: het paradijs. Dit is de laatste catechese over de christelijke hoop. Dit thema heeft ons sinds het begin van dit liturgische jaar vergezeld. Ik wil graag ...

Lees verder
Nieuwsbrief bedevaartoord Beauraing

De zegeningen van de Heer waren deze laatste maanden heel talrijk in het Heiligdom! Kinderen, echtparen, zieken... wat voor genaden van tederheid en van medelijden! Meer kunt u lezen in de nieuwsbrief van bedevaartsoord Beauraing...

Lees verder
3 november: Dag van de Heilige Hubertus

Hubertus Is de zoon van de hertog van Toulouse. Hij wordt graaf aan het hof van koning Diederik. Hubertus is heel rijk. Samen met zijn vrouw is hij heel gelukkig. Hun zoon heet Floribertus...

Lees verder
Iedereen welkom op KiDi club bijeenkomst a.s. vrijdag 3 november!

Vrijdag 3 november komt de KiDi-club weer bij elkaar - van 18.30-20.00 uur. We hopen dat iedereen weer komt en nieuwe kinderen zijn altijd welkom. Iedereen mag natuurlijk ook vrienden en vriendinnen meenemen. Het thema vrijdag is: Sint Maarten. Martinus, zoals hij eigenlijk heette, was een soldaat die zich op ...

Lees verder
Opinie: Wetenschap is juist in het Christendom ontstaan

OPINIE: Het geloof heeft een esthetische en literaire component, maar is ook een drager van waarheid, betoogt hulpbisschop Rob Mutsaerts ...

Lees verder
Allerheiligen en Allerzielen

 ROERMOND (RKnieuws.net) - Elk jaar op 1 november herdenkt de Katholieke Kerk alle heiligen, bekend en onbekend. Deze feestdag heet Allerheiligen en is één van de belangrijkere kerkelijke feesten. Het wordt sinds de vierde of vijfde eeuw gevierd. Op 2 november worden jaarlijks alle overleden gelovigen herdacht. Deze gedenkdag vindt al sinds de tiende eeuw plaats en heet Allerzielen.

Lees verder
Dagje uit met het 50-jarige Gemengd Koor

Op dinsdag 10 oktober werd het feest gevierd in Amsterdam. De busreis erheen was al heel gezellig. De koffie met gebak in Café 'Lusthof', al 30 jaar een begrip in de Van Baerlestraat in Amsterdam, smaakte prima. Daarna was een ...

Lees verder
Preek op 29-10-2017, 30e zondag door het jaar A, pastoor Frank Domen

De meesten van ons hebben kinderen, kleinkinderen. En wij zullen er allemaal weleens over nagedacht hebben wat wij voor hen over zouden hebben als zij in moeilijkheden zouden komen. Wij zouden werkelijk alles voor hen doen, niet waar!? Zelfs als de problemen de schuld van de kinderen zelf zouden zijn, dan zouden wij hen nog graag willen helpen!

Lees verder
Reclame Code Commissie buigt zich over Second Love-reclame

De Reclame Code Commissie (RCC) heeft afgelopen donderdag een klacht aanhoord over de posterreclame van datingsite Second Love. De zaak is aangespannen door burgerinitiatief CitizenGO die vindt dat de reclame aanzet tot ontrouw en vreemdgaan en daarmee de samenleving ondergraaft. De poster toont een man die intiem kussend de BH-bandjes losmaakt bij een vrouw en gaat vergezeld van de tekst “Flirten is niet alleen voor singles”. “Uit de combinatie van weergavevormen, waaronder beeld, tekst, logo ...

Lees verder
Saoedische kroonprins wil af van conservatieve islam

De Saoedische kroonprins Mohammed bin Salman wil af van de ijzeren greep van het Wahabisme op zijn land. Dat concludeert de missiepersdienst AsiaNews in een analyse ...

Lees verder
Preek op 25-10-2017, Mariaviering van de KBO, diaken Eelke Ligthart

Dierbare medegelovigen. Hartelijk welkom bij de viering van de eucharistie ter ere van Maria, O.L.V. van Beauraing, moeder met het gouden hart. In Bauraing komt Maria naar ons mensen, in Fatima, in Medjugorje komt Maria naar de wereld, met haar ...

Lees verder
Houellebecq: Opmerkelijke herleving katholieke Kerk Frankrijk

De Franse bestsellerauteur Michel Houellebecq ziet een opmerkelijke herleving van de katholieke Kerk in zijn land. Dat zegt hij in een interview met de Duitse Spiegel. Naast een versterking van de islam zegt hij een “opmerkelijke terugkeer van het ...

Lees verder
Preek op 22-10-2017, de 29e zondag door het jaar A, diaken Eelke Ligthart

Dierbare medeparochianen. U hebt het vast wel eens gehoord de opmerking over de belastingdienst: “ Leuker kunnen we het niet maken, makkelijker wel”. Het evangelieverhaal gaat deze zondag over belastingen. Het is inderdaad niet leuk, maar makkelijk? Nou nee, makkelijk is het al helemaal niet. Het gaat zelfs om een ingewikkelde zaak. Het is een gespannen tijd, waarin Jezus leeft ...

Lees verder
Preek op 19-10-2017, donderdag in de 28e week door het jaar 1, diaken Eelke Ligthart

De lezingen van vandaag begonnen met een brief van de H. Paulus aan de Romeinen. In veel van zijn brieven begint hij met: “Van Paulus, door Gods wil apostel van Christus Jezus, aan de leerlingen en gelovigen in Jezus ...

Lees verder
Uitnodiging Allerzielenviering 2017

Op 2 november staan we weer stil bij iedereen die niet meer bij ons is.  Een bijzondere uitnodiging is er voor allen die afgelopen jaar een dierbare zijn verloren. De uitnodiging kunt u hier vinden...

Onze lieve Vrouw van Fatima voor kinderen (deel 6)

Velen hebben vast en zeker gehoord van de bedevaartsplaats Lourdes in Zuid-Frankrijk. In 1858 verscheen Moeder er aan het eenvoudige 14-jarige meisje Bernadette Soubirous. Maar er is een misschien nog wel beroemdere bedevaartsplaats Fatima in ...

Lees verder
PASTOOR MAURIZIO PALLŔ IS VRIJGELATEN !!!

Pastoor Maurizio Pallù, die afgelopen donderdag in Nigeria werd ontvoerd, zou even vóór 24.00 uur vannacht zijn vrijgelaten. Vandaag, woensdag 18 oktober, viert hij zijn 63e verjaardag. Wat een mooi cadeau voor hem, zijn familie, ja, voor ons allemaal. God zij dank gebracht !!! Klik hier. Zie ook de website van onze hulpbisschop, Jan Hendriks.

De Heilige Peter Julian Eymard (Engelstalig)

Hier kunt u een filmpje vinden over de Heilige Peter Julian Eymard, geboren in Frankrijk in 1811. Hij was een Franse Katholieke priester en oprichter van 2 religieuze instituten:  the Congregation of the Blessed Sacrament voor mannen en de Servants of the Blessed Sacrament voor vrouwen. Hij had een intense devotie voor Maria ...

Lees verder
HET LAATSTE NIEUWS INZAKE DE ONTVOERING VAN PASTOOR MAURIZIO PALLŔ

Afgelopen donderdag is pastoor Maurizio Pallù (63) op klaarlichte dag door gewapende mannen ontvoerd in de buurt van Benin City, Nigeria, waar hij als missionaris werkzaam is. Zij eisen losgeld. De pastoor heeft kunnen bellen met een bekende om te zeggen dat hij het goed maakt in zijn gevangenschap. Pastoor Maurizio heeft vele jaren gewerkt in ons bisdom Haarlem Amsterdam.

Lees verder
Preek op 15-10-2017, de 28e zondag door het jaar A, pastoor Frank Domen

Stel je eens voor: er gaat in een kerk een huwelijksviering beginnen. Iedereen zit met gespannen aandacht te wachten. Opeens komt de bruidegom huilend binnen met de mededeling, dat zijn bruid niet meer wil. Of - wat nóg erger zou zijn - op het moment van de huwelijkssluiting vraagt de pastoor eerst aan de bruidegom: Beste Piet, wil jij Marie aanvaarden als je vrouw, enz., waarop ...

Lees verder
DAGELIJKS GEBED GEVRAAGD VOOR PASTOOR MAURIZIO PALLU, ONTVOERD IN NIGERIA

Pastoor Maurizio Pallu, lid van het Neocatechumenaat, die vóór de huidige pastoor, Frank Domen, zo'n tien in onze parochie heeft gewerkt, met veel geloof, hoop en liefde, met veel inzet en ijver, is naar verluidt op 12 oktober in Nigeria ontvoerd. Zie verder de ...

Lees verder
Overweging op 13/14-10-2017, 28e zondag door het jaar A, in de tehuizen, Jannie Ligthart

Lieve medegelovigen, mensen krijgen een uitnodiging voor een groot feest. Ze nemen praktisch allemaal die uitnodiging aan, want wie wil er niet een feest. Vol verwachting trekken ze naar de reusachtige feesttent. Maar tot hun verbazing en schrik is de tent leeg ...

Lees verder
Fotoreportage 150-jarig bestaan

Op zondag 8 oktober jongstleden vierden wij feestelijk de opening van het jubileumjaar van het 150-jarig bestaan van onze Dionysiusparochie. Wie een uitgebreide fotoreportage wil zien, klik hier.

Op woensdag 20-09-2017 namens wij afscheid van het Katholiek Vrouwengilde, pastoor Frank Domen

In een parochieblad uit lang vervlogen tijden, uit 1967, staat onder het kopje K.V.G. het volgende geschreven: “Op ons programma staat voor 19 december de kerstavond aangegeven. Door omstandigheden is deze verplaatst naar woensdag 18 december ...

Lees verder
OOK IN ONZE PAROCHIE! A.S. ZONDAG. 1 miljoen kinderen bidden rozenkrans voor vrede

Honderd jaar geleden vroeg onze lieve Vrouwe in Fatima aan drie herderskinderen om de rozenkrans te bidden voor de vrede. Op 18 oktober nemen ruim één miljoen kinderen deel aan het initiatief ...

Lees verder
Preek op 12-10-2017, donderdag in de 27e week door het jaar 1, diaken Eelke Ligthart

Dierbare medegelovigen, er zijn veel mensen die houden van een speurtocht door stad of dorp. Per auto, fiets of te voet. Met een lijst in de hand allerlei aanwijzingen volgen om een bepaald doel, of plaats zien te bereiken. Aanwijzingen, die je goed moest lezen ...

Lees verder
Vervolging Christenen naar ongekend niveau

De vervolging van christenen is groter dan ooit in de geschiedenis. Dat stelt Kerk in Nood in het vandaag gepubliceerde rapport 'Vervolgd en vergeten?' Het rapport spreekt van een toename in de vervolging van christenen in de periode 2015-2017, vooral veroorzaakt door een toenemend aantal aanvallen op gelovigen door Daesh (ISIS), Boko Haram en andere fundamentalistische groepen. De Sacre Coeur-basiliek in Parijs kleurt vanavond op initiatief van Kerk in Nood rood, om aandacht te vragen voor ...

Lees verder
Preek op 08-10-2017, het 150-jarig bestaan van de Dionysiusparochie, hulpbisschop Jan Hendriks

 Broeders en zusters, allemaal van harte welkom bij de plechtige viering van het 150-jarig bestaan van onze Dionysiusparochie in Heerhugowaard. Fijn, dat jullie allemaal zijn gekomen naar ...

Lees verder
'Warme kerkfamilie' van 150 jaar (Uit de Alkmaarse Courant)

De Dionysiusparochie in Heerhugowaard bestaat 150 jaar. Dat wordt tot juni volgend jaar gevierd, met komende zondag een bijzondere mis ter ere van de de feestdag van de patroonheilige van de kerk. De parochie is een van de weinige in het bisdom ...

Lees verder
Ontmoet de wereldkerk 25 november

Op 25 november vindt er een ontmoetingsdag plaats van 'Kerk in Nood'. Op deze dag vertellen vluchtelingen over het welkom dat zij van de kerk in Nederland ontvingen en vertelt legeraalmoezenier Tom van Vilsteren over zijn missies. Iedereen is hiervoor van harte uitgenodigd!

Lees verder
Vrijwilligers Heerhugowaard bedankt!

In de week van zaterdag 4 november tot en met zondag 12 november is er een gevarieerd en aantrekkelijk programma samengesteld voor Heerhugowaardse vrijwilligers door de gemeente Heerhugowaard. Alle vrijwilligers van onze parochie zijn hier van harte voor uitgenodigd! 

Lees verder
Preek op 06/07-10-2017, zaterdag vůůr het 150-jarig bestaan, in de tehuizen, pastoor Frank Domen

Wij maken het allemaal weleens mee, dat mensen van wie wij houden ernstig ziek worden. Soms zo erg, dat zij eraan sterven. Maar er zijn ook ziektes waar je jaren mee kunt leven. Soms is dat ook voor de familie een hele opgave. Als iemand bijvoorbeeld zo erg aan het dementeren is, dat hij zijn eigen familie niet meer kent. Dan krijg je van die situaties, dat je eigen vader of moeder aan ...

Lees verder
Onze Dionysiusparochie bestaat 150 jaar

De Dionysiusparochie bestaat dit jaar 150 jaar, een jubileum, en dat willen wij niet zomaar voorbij laten gaan. Op zondag 8 oktober 2017 om 10.00 uur zal de openingsviering plaatsvinden. Onze hulpbisschop Mgr. Jan Hendriks is hoofdcelebrant en gastpredikant en onze vier koren zingen. Aansluitend aan de heilige Mis...

Lees verder
Een nieuw pad achter de kerk en de pastorie

Beste medeparochianen, niet alle parochianen komen in de tuin van de pastorie. Iedereen is trouwens wel welkom! Je kunt een rondje maken door de tuin. Je komt dan een mooie kruisweg tegen. Je komt langs Het Familiehuis. Er staan hier en daar bankjes waar je even kunt zitten. Het pad achter de kerk was een grindpad...

Lees verder
Werkzaamheden in het kader van het 150-jarig bestaan

Beste medeparochianen, aan het einde van de heilige Mis op zondag 8 oktober zal onze wethouder Gido Oude Kotte twee naambordjes 'Dionysiuslaantje' onthullen. Het betreft het tot nu toe naamloze laantje ...

Lees verder
Preek op 05-10-2017, donderdag in de 26e week door het jaar 1, diaken Eelke Ligthart

Dierbare medegelovigen, er zijn waarschijnlijk weinig mensen die zich vereerd voelen als ze door anderen een lam genoemd worden. Het klinkt wat schaapachtig in de oren, zo mak en zo tam, zo weerloos en hulpeloos dat je je er onwennig bij kunt voelen. Je zou gemakkelijk een prooi kunnen worden van de wolven van deze tijd.

Lees verder
Vaderspreuk van de dag

Men zei van abt Poimên: Toen hij eens tegen zijn zin was uitgenodigd voor een maaltijd, ging hij er toch heen. Omdat hij zijn broeder niet wilde kwetsen.

Wil je meer vaderspreuken lezen... klik dan hier.

Werkzaamheden in het kader van het 150-jarig bestaan

Beste medeparochianen, wij vieren op zondag 8 oktober aanstaande vol dankbaarheid - en ook met een beetje trots - het 150-jarig bestaan van onze Dionysiusparochie. Wie feest heeft, wil er netjes uitzien. Niet alleen de mensen, maar ook de gebouwen ...

Lees verder
Het wetenschappelijke bewijs voor Adam en Eva

Kwam de gehele mensheid voort uit één mensenpaar? Deze vragen zijn geen marginale onderwerpen voor een academisch debat; ze zijn essentieel voor het Christelijke geloof. Met het oog hierop zijn recente vorderingen in de moleculaire genetica tamelijk uitdagend...

Lees verder
Preek op 01-10-2017, de 26e zondag door het jaar A, diaken Eelke Ligthart

Dierbare medegelovigen, het komt nogal eens voor dat wij het vertrouwen in mensen en instanties verliezen. Ze doen niet wat ze zeggen en laten je in verwarring achter. Toch worden wij vaak ook weer door mensen op de juiste weg gezet en kunnen we, misschien met enige aarzeling dat vertrouwen terug krijgen.

Lees verder
Het verhaal van Fatima voor kinderen (deel 5 is uitgekomen)

Velen hebben vast en zeker gehoord van de bedevaartsplaats Lourdes in Zuid-Frankrijk. In 1858 verscheen Moeder er aan het eenvoudige 14-jarige meisje Bernadette Soubirous. Maar er is een misschien nog wel beroemdere bedevaartsplaats Fatima in ...

Lees verder
Preek op 29-09-2017, HH. MichaŽl, GabriŽl en RafaŽl, aartsengelen, feest

Waar zat Natanaël aan te denken toen hij onder de vijgenboom zat? Natanaël kende de heilige Schrift heel goed. Misschien zat hij wel te denken aan de woorden van de profeet Micha, die de voorspelling heeft gedaan, dat het huis van Israël ooit heel vast zou komen te staan en dat iedereen – in vrijheid – zal kunnen zitten ...

Lees verder
Preek op 28-09-2017, donderdag in de 25e week door het jaar 1, diaken Eelke Ligthart

Dierbare medeparochianen, een heel kort evangelie uit het 9e hoofdstuk van Lucas n.l. de verzen 7-8 en 9. In vers 1 t/m 6 worden de leerlingen bij Jezus geroepen en ze krijgen kracht om zieken te genezen. Hij zendt hen uit om het koninkrijk van God te prediken ...

Lees verder
Preek op 24-09-2017, de 25e zondag door het jaar A, pastoor Frank Domen

Ik neem aan, dat wij allemaal hebben meegekregen, dat het met de Nederlandse economie weer beter gaat. Dat hebben wij in zekere zin echt niet aan Jezus Christus te danken, want Hij lijkt absoluut geen verstand van economie te hebben. Wie geeft nu een arbeider, die maar één uurtje heeft gewerkt even veel loon als iemand, die een hele dag heeft gewerkt! De vakbond zou meteen een actie ...

Lees verder
MIVA-collecte

In het weekend van 26-27 augustus is er weer een MIVA-collecte gehouden. De opbrengst was dit jaar €586,35. Vorig jaar is er €588,94 opgehaald. Dit jaar is de collecte bestemd voor een project in Burkina Faso, Afrika. Ruim 19 miljoen inwoners telt Burkina ...

Lees verder
Overweging op 23/24-09-2017, 25e zondag door het jaar A, in de tehuizen, Jannie Ligthart

Lieve medegelovigen, zowel in de lezing van Jesaja als in het evangelie volgens Mattheüs is er een groot verschil tussen de werkelijkheid van God en de werkelijkheid van onze wereld. Gods wegen en gedachten zijn zo anders, voor ons menselijk denken ...

Lees verder
Dionysiusparochie 150 jaar

Op zondag 8 oktober viert onze parochie het 150-jarig bestaan. Om 10.00 uur is Mgr. Jan Hendriks hoofd-celebrant en onze vier koren luisteren op feestelijke wijze de eucharistieviering op. Na de heilige Mis wordt, in de kerk, de plaat met de zeventien namen van de Priesterzonen van onze parochie gezegend. Vervolgens worden de twee straatnaamborden met ‘Dionysiuslaantje’ onthuld door wethouder Gido Oude Kotte: met ingang van ...

Lees verder
Familieviering op zondag 24 september om 11.30 uur

Zondag 24 september om 11.30 uur is de eerste Familieviering na de grote vakantie.
Thema: Bij God is het nooit te laat.
Wat goed om te weten: onze God is een God die er altijd IS,
die - als wij dat vragen - ons altijd weer wil vergeven.
Onze God zegt nooit: "En nu is het te laat".

Lees verder
Preek op 17-09-2017, de 24e zondag door het jaar A, pastoor Frank Domen

Broeders en zusters, van ons, christenen, wordt verwacht, dat wij anderen, die ons iets hebben aangedaan, verontschuldigen en vergeven. Lijkt dat niet op toegeeflijkheid? Zo van, die ander kan doen wat hij wil, wij moeten hem steeds vergeven!? Maar, lieve mensen, God wil ons door zijn oproep om te vergeven niet vernederen en machteloos maken, nee, Hij wil ons juist ...

Lees verder
Onze Lieve Vrouw van Smarten: vrijdag 15 september

Op 15 september, daags na het feest van Kruisverheffing, gedenkt de Kerk de zeven smarten van Maria. Deze gedachtenis heet in het Nederlands taalgebied Onze Lieve Vrouw van Smarten.

Mater Dolorosa

'Onze Lieve Vrouw van Smarten' en 'Moeder van Smarten'(Latijn: Mater Dolorosa, of: Beata Maria Virgo Perdolens) behoren tot de vele aanduidingen van de Heilige Maagd Maria.

Lees verder